Desinfektol P pinnoille/iholle 100 ml

54,00 € / l

Produktkod245068

Paketstorlek
100 ml
Marknadsförare
Berner Oy

Finns i lager

Change quantity of the product

Shipping methods

  • Avhämtning från Första Apoteket: Torggatan 3, Mariehamn

    0,00 €
  • Avhämtning från Apotekets paketautomat: Varuboden City, Torggatan 6, Mariehamn

    0,00 €
  • Paketautomat: Mariehamns postkontor (Nygatan 6, 22100 Mariehamn)

    4,95 €
  • Paketautomat: Maxinge (Sparvägen 1, 22150 Jomala)

    4,95 €
  • Paketautomat: Mattssons i Godby (von Knorringsvägen 2, 22410 Godby)

    4,95 €
  • Leverans till närmaste postkontor eller -ombud (Endast Åland)

    7,60 €
  • Postens hemleverans (Endast Åland, levereras inom tre vardagar i samband med ordinarie postutdelning, om mottagaren inte är hemma görs ett nytt leveransförsök följande vardag. Om mottagaren inte är hemma vid det andra leveransförsöket lämnas försändelsen till närmaste postkontor eller -ombud)

    7,80 €
  • Postens hemleverans (Endast Åland, om mottagaren inte är hemma görs ett nytt leveransförsök följande vardag. Om mottagaren inte är hemma vid det andra leveransförsöket lämnas försändelsen till närmaste postkontor eller -ombud)

    7,80 €
Desinfektol P är en etanolbaserad effektiv desinfektionsmedel för desinfektion av huden före exempelvis injektion eller blodprovstagning samt desinfektion av medicinska icke-invasiva instrument och verktyg.
Ingredienser plus minus
Sammansättning: Etanol 70 v-% / 76,9 t-% Alkyldimetylbensylammoniumklorid Vatten till 100 % pH ca 7,0
Lagring plus minus
Rumstemperatur (+15C - +25C)