HUMEKTAN PERUSVOIDE, PUMPPUPULLO 500 G

43,56 € / kg

Produktkod9251910

Paketstorlek
500 g
Marknadsförare
Orion Oyj

Finns i lager

Change quantity of the product

Shipping methods

  • Avhämtning från Första Apoteket: Torggatan 3, Mariehamn

    0,00 €
  • Avhämtning från Apotekets paketautomat: Varuboden City, Torggatan 6, Mariehamn

    0,00 €
  • Paketautomat: Mariehamns postkontor (Nygatan 6, 22100 Mariehamn)

    4,95 €
  • Paketautomat: Maxinge (Sparvägen 1, 22150 Jomala)

    4,95 €
  • Paketautomat: Mattssons i Godby (von Knorringsvägen 2, 22410 Godby)

    4,95 €
  • Leverans till närmaste postkontor eller -ombud (Endast Åland, INTE SVERIGE!)

    7,60 €
  • Postens hemleverans (Endast Åland (INTE SVERIGE!!), levereras inom tre vardagar i samband med ordinarie postutdelning, om mottagaren inte är hemma görs ett nytt leveransförsök följande vardag. Om mottagaren inte är hemma vid det andra leveransförsöket lämnas försändelsen till närmaste postkontor eller -ombud)

    7,80 €
  • Avhämtning från närmaste postkontor eller -ombud (Åland och Finland)

    4,95 €
  • Postens hemleverans (Endast Åland, om mottagaren inte är hemma görs ett nytt leveransförsök följande vardag. Om mottagaren inte är hemma vid det andra leveransförsöket lämnas försändelsen till närmaste postkontor eller -ombud)

    7,80 €
Humektan är en fuktgivande antimikrobiell grundkräm som passar de flesta hudtyper, även aknehud. Humektan innehåller inte parfym.
Ändamål plus minus
Humektan är en återfuktande antibakteriell grundkräm som är lätt och passar de flesta hudtyper, även aknehud. Humektan används för behandling av ansikte, händer och hela kroppen. Den lämnar inte huden blank eller fet. Förhindrar fjällning av huden. Humektan passar också som fuktkräm för allergisk och aknebenägen hud. Den lätta krämen är också lämplig att använda efter solning.
Ingredienser plus minus
Aqua, Decyl Oleate, Butylenglykol, Cetearylalkohol (och) Cetearylsulfat, PEG-6 Stearat, Aprikoskärnolja PEG-6 Estrar, PEG-32 Stearat, Glykolstearat, Fenoxyethanol, Etylhexylglycerin.
Anmärkningar plus minus
Humektan 500 g pumppupullosta saa sv-korvauksen, kun lääkäri määrää sen pitkäaikaisen ihotaudin hoitoon.
Lagring plus minus
Rumstemperatur (+15C - +25C)